İstanbul Sanayi Odası´ndan ENEL´e Ödül

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 14. Çevre ve Enerji Ödülleri, 5 Aralık da İSOV Akatlar Mesleki Eğitim Kompleksi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 14. Çevre ve Enerji Ödülleri, 5 Aralık da İSOV Akatlar Mesleki Eğitim Kompleksi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Beş kategoride toplam 18 ödülün dağıtıldığı İSO 14. Çevre ve Enerji Ödülleri’nde,“Enerji Verimli Ürün” kategorisinde de Jüri Özel Ödülü’ne Enel Enerji olarak E2 Serisi ürünümüzle sahip olduk.E2 Serisi Kesintisiz Güç Kaynaklarının kullanıcılarımıza sağladığımız enerji verimliliği sayesinde ödüle layık görüldük.
 
İSO’nun 1995 yılından bu yana çevre alanında verdiği, bu yıldan itibaren Çevre ve Enerji Ödülleri olarak düzenlenen törende, firmaların 2013 yılına ait ürün ve projeleri ile yarıştı. Jüriyi; İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü temsilcisi, sanayi temsilcileri ve üniversitelerin çevre bölümleri, enerji enstitüsü ve araştırma merkezlerinden akademisyenlerden oluşturuldu. Jüri, firmaların çevre faaliyetlerini detaylı bir şekilde inceledi,firmaları tek tek ziyaret ederek,nihai karara ulaştı.
 
‘Enerji Verimli Ürün’’kategorisinde jüri özel ödülünü almak üzere sahneye davet edilen Pazarlama Müdürümüz Ayşenur ATEŞMEN’ ne ödülü Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK ve İSO Yönetim Kurulu Başkanı  Erdal BAHÇIVAN verdi.
 
İSO 14. Çevre ve Enerji Ödülleri’nde; Kordsa Global, Vestel Elektronik, Kaleseramik, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Sanayi gibi Türkiye’nin önemli firmaları projeleriyle ödüle layık görüldü.
 
 Tören boyunca yapılan konuşmalarda yenilenebilir enerjinin öneminden bahsedildi.Yıldız Teknik Üniversitesi ve İSO’nun ortaklaşa kurduğu Enerji Verimliliği Merkezi çevreci ve ucuz enerji üretiminde önümüzde ki yıllarda  firmalara yol gösterici olacağı açıklandı.Bu çerçevede önümüzdeki yıl yapılacak ödül töreninde bazı değişiklikler olacağı,ödüllerin 2015 yılında yalnızca Enerji Verimliliği Ödülleri olarak verileceği İSO tarafından duyuruldu.