ENEL “ Kesintisiz enerjinin adı ”

Dünya üzerinde teknoloji geliştikçe, her alanda, her sektörde en büyük ihtiyaç “enerji” olarak karşımıza çıkıyor. Gıda gibi en temel ihtiyaçların üretiminde de, hizmet sektöründe de bu değişmez ve artan bir gereksinim…Tabi bu enerjinin kaliteli ve kesintisiz olması da aynı derecede önem taşımakta.

1988 yılında kurulan ENEL, bu amaca yönelik olarak, güç elektroniği üreticiliğinde Türkiye’nin ve dünyanın güçlü ve öncü markası olarak karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 30 yıllık  tecrübenin alt yapısında detaylı ar-ge çalışmaları, uzman satış ve servis ağı ve innovasyon anlayışı yatmakta. Türkiye’de birçok ilde bölge müdürlükleri  ve bayilikleri bulunan  ENEL, ELEN markası ile dünyada  60 ülkeye ihracat yapıyor, bu ülkelerde satış ve servis ağına sahip. Bunun yanı sıra uluslararası pazarda dünya devleri ile de çözüm ortaklığı yapmakta..

2015 yılında Kütahya’da 44.000 m2 lik alanda açılan fabrikası ile istikrarlı büyümesini sürdüren ENEL, yeni istihdam yaratmış olmanın da gururunu taşıyor.

.

Enel ürünleri günümüzde bilinen tüm sektörlerde kullanım alanı bulmakta. Özellikle sağlık sektöründe hayati önem taşıyan (Tomografi, MR, yoğun bakım üniteleri, laboratuvar cihazları) cihazların kesintisiz hizmet vermesi çok önemlidir. ENEL bu doğrultuda Türkiye’de kamu ve özel hastanelerde %70 cihaz parkuruna sahip. Sağlık sektörünün yanı sıra , bilişim, eğitim, finans,güvenlik ve ulaşım gibi hassas birçok sektör için de ENEL ürünleri kesintisiz güç kaynağı olmayı sürdürmekte.. Türkiye'nin son dönem önemli yatırımlarından biri olan 3. Havalimanı'nda da kesintisiz güç kaynağı tedarikçisi olarak ENEL imzasını görmekteyiz. Bu da markanın öncü ve güvenilir olduğunun önemli kanıtlarından biri.

          

Konusunda öncü bir kuruluş olan ENEL, ar-ge bünyesinde kesintisiz güç kaynağı üretiminin dışında, regülatör, STS, IT Pano, güneş enerjisi sistemleri, rüzgar enerjisi sistemleri, endüstriyel otomasyon sistemleri ve  server kabinleri gibi birçok ürünü projelendirmenin yanı sıra IT sektörüne özel baştan sona Data Center çözümleri sunmakta.

ENEL,  kalite ve güvenirlik anlayışını bilimsel çalışmalarla da destekliyor ve pekiştiriyor..Dumlupınar Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü - ENEL Enerji A.Ş. işbirliği ile hazırlanan ve TÜBİTAK tarafından da onaylanan "Çift Beslemeli İndüksiyon Generatörü Tasarımı ve İmalatı”  projesi, firmanın kurmayı düşündüğü elektrik motorları-generatörleri imalatı için önemli bir adım olarak görülüyor. Projenin 21 ayda tamamlanması ile; personel istihdamının sağlanması, ülke ekonomisine katkı sağlanması, yeni teknolojik yatırımların şehrimizde yer almasının sağlanması, yerli generatör tasarımı ve imalatı ile dışa olan bağımlılığın azaltılması, seri üretim ile ihracatın yapılması, rekabet ortamının arttırılarak daha kaliteli ürünlerin çıkarılması hedefleniyor.

ENEL, Türkiye’de üretim yapıyor olma avantajıyla, ihtiyaçları doğru tespit ederek, uluslararası kalite standartlarına uygun, düşük maliyetli, üstün teknik özellikli cihazlar üreterek çözümler sunmayı ve müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde tutmayı amaç ve hedef edinmiş bir marka. Bu hedef doğrultusunda üretimden sevkiyata kalite kontrol mekanizması, satış sonrası 7/24 takip ve hizmet ağı ve profesyonel  kadrosuyla daha uzun yıllar sektörde bayrağı taşıyacak görünüyor.

 

Sabah Gazetesi