Yeni Nesil Kesintisiz Güç Kaynakları
Yeni Nesil Kesintisiz Güç Kaynakları

Son yıllarda artan enerji maliyetleri, yüksek verimli elektrik elektronik cihazların kullanımı zorunlu olarak gündeme getirmiştir. Kesintisiz güç kaynakları sektöründe en son teknoloji olarak adlandırılan 3L (Three Level) topolojisi geliştirilmiştir.


Agm Akü
Agm Akü

Agm aküler kuru akülerdir. Ve kullanışı daha güvenlidir. Aküler, elektrik enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürür. Bu aküler içyapıları sulu akülerden farklı olur. Şarj yöntemi ile kendini depolar. Daha düşük elektriksel dirençleri vardır. Sulu akülere göre de düşük asit katmanlaşması durumu vardır.


Akü
Akü

Elektrik enerjisini kimyasal enerjiye çevirir. Ve depo ederek gerektiğinde de kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çevirir. Akü üç işlev ile çalışır.


Bilgisayar İçin Güç Kaynağı
Bilgisayar İçin Güç Kaynağı

Bilgisayarlar özellikle, düşük ya da yüksek voltajdan etkilenir. Birçok hasarlarda olabilir. Bu sebeple de bilgisayarlarda daha iyi verim elde edebilmek için, en uygunu kesintisiz güç kaynakları kullanmanızdır. Böylece elektrik kesintileri olduğu zaman, bilgisayarlarınız bundan etkilenmeyecektir


Bilgisayar İçin Ups
Bilgisayar İçin Ups

Bilgisayar günümüz teknolojisinde her yerde kullanılmaktadır. Bir kesinti olduğunda, eğer gerekli önlem alınmamışsa, bilgisayarınızda birçok hasarlar olmaktadır. Bu sebeple ups sistemleri ile sizler de güvenli şekilde elektrik kesintilerinde, hassas aletlerinizi koruyabilirsiniz.


Dinamik Ups
Dinamik Ups

Hareketli upsler olup, yüksek güç durumlarında kullanılır. Dinamik ups alternatör gruplar ile beraber çalışır. Daha önce kinetik enerji ile birlikte çalışırken, günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte statik enerjilerle de çalışmaya başlamıştır. Günümüzde daha çok dinamik upsler kullanılmaya başlamıştır


Güç Kaynağı
Güç Kaynağı

Yüksek verimle elektrik enerjisi sağlayan kaynaklara güç kaynağı denir. Güç Kaynağı, hem sorunları çözer, arıza durumlarında da gerekli önlemi alarak, elektronik araçların bozulmasını önler. Güç kaynakları, bir sorun olduğundan hemen devreye girer, jeneratör ise hemen devreye girmez.


Güneş Enerji
Güneş Enerji

Hızlı bir şekilde tüketim toplumu olduğumuz şu dönemlerde, özellikle güneşin sonsuz enerji kaynağından faydalanmamız, hem işyerlerinde hem de evlerimizde birçok tasarrufu da beraberinde getirecektir. Bu bakımdan da halkın da bilinçlenmesi gereklidir.


Güvenli Enerji
Güvenli Enerji

Gittikçe enerji kaynakları tükenmeye başlamıştır. Bu sebeple de birçok düzenlemeler yapılmaktadır. Özellikle güvenli enerji kaynaklarına yönelim hızlı bir şekilde olmaktadır. Böylece tasarruf da sağlanmış olacaktır. Hem güneşten hem de rüzgarın etkisi ile sizler de daha ekonomik enerji kaynaklarına kavuşacaksınız.


Jeneratör
Jeneratör

Jeneratör, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirir. Kesintisiz güç kaynaklarındandır. Elektrik kesintisi olduğu zaman, kendi içerisindeki aküyü sisteme sokar ve elektriği sağlar. Jeneratör iki çeşit olarak vardır. Alternatif akım AC jeneratörü ve doğru akım DC jeneratörüdür.